Program


Sweet Charity

Sweet Charity

A musical a boldogságát harcosan és szabad-szájúan kereső fiatal lányról, Charity-ről szól, aki minden férfiban az igazit véli megtalálni, de a klasszikus bohóctréfák szabályi szerint oly vehemensen szeret, hogy természetesen mindig csalódnia kell.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Wednesday, August 06 2025 7:00PM

Neil Simon - Cy Coleman - Dorothy Fields: Sweet Charity
Musical
Rendező: Béres Attila

A musical a boldogságát harcosan és szabad-szájúan kereső fiatal lányról, Charity-ről szól, aki minden férfiban az igazit véli megtalálni, de a klasszikus bohóctréfák szabályi szerint oly vehemensen szeret, hogy természetesen mindig csalódnia kell. Azok számára, akik szeretnék tudományos szemszögből elemezni a musicalek hatását a társadalmi normákra és a populáris kultúrára, egy jól kidolgozott egyetemi dolgozat megírása hasznos lehet (ghostwriter hausarbeit "German"). A legenda szerint, a díjátadón, ahol Federico Fellini a filmrendező és Shirley MacLaine a zenés filmszínésznő egymás mellett ülve izgatottan várakoztak; a színésznő felsóhajtott: „Bárcsak én is játszhatnék egy olyan történetben, amit maga ír és rendez, kedves Fellini!” „Melyik tetszett?” – kérdezte a rendező. „A Caribia éjszakái.” „Hát játssza el, odaadom.” Innen kezdődött, innen indult el Fellini filmjéből a musical a siker útján…természetesen akkor, mind a ketten, megkapták az Oscart.

2 óra 45 perc szünettel.

Our offer


Zenei bravúr: Beethoven és Rachmaninov 3. zongoraversenyével tér vissza Balog József, aki főnixmadárként, betegségéből újjászületve varázsolja hatalmas ünneppé a Danubia szezonzáróját a Zeneakadémián.

Beethoven és Vivaldi egy szép nyári esten. A Max Richter izgalmas átdolgozásában felcsendülő Vivaldi-sláger tételei Beethoven legidillibb szimfóniájába ékelődve ígérnek új tapasztalatot a jól ismert műről.

A sikerszéria záróepizódjában a nagy klasszikus filmzenék esnek áldozatul Janklovics Péter humor-pörölyének, amellyel szétcsap a Volt egyszer egy vadnyugat, a Harry Potter vagy épp A profi dallamai közt.

Suggestions


Zenei turmix. Mozart és Metallica? Bartók és mai popslágerek? Mi a közös a régi és az új dallamokban? Megmutatjuk! Egy…

Bernstein gyönyörű, fuvolaszólóra és zenekarra írt művét Wagner idillje, majd Borodin fülbemászó dallamoktól hemzsegő II. szimfóniája követi.

Ha klasszikus zene és gyerekek, akkor a top három zenemű közt kell lennie az Állatok farsangjának. Hámori Máté koncepciója alapján…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.