Program


Üvegfal mögött

Üvegfal mögött

Üvegfal mögött

Tantermi színházi előadás Robert Merle Az üvegfal mögött című regénye alapján.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2015. június 3. szerda, 19:15

"A forradalmat, elvtárs, nem megszavazzák. Csinálják."
68-as jelszó

1968. március 22., Nanterre. A Sorbonne kihelyezett bölcsészkarának egyik üvegablaka mögül kihajol egy kerek arcú szociológia szakos fiú és utolsó szál cigarettáját a bölcsészkari építkezésen dolgozó 20 éves algériai vendégmunkásnak, Abdulnak dobja. Az egyetemi büfében Lucien utolsó frankjait szendvicsre költi, a kávé most luxusnak számít, tekintve, hogy az őszi ösztöndíját sem kapta még meg. Jacqueline homályos tartalmú üzenetet csúsztat be a fiúkollégium egyik ajtaja alatt. Denise és 140 diáktársa elfoglalják az egyetemi hatalom jelképének számító professzori tornyot.

A regény az 1968-as párizsi diáklázadások aktív és passzív résztvevőinek életéről, politikai és morális beállítottságáról ad képet Robert Merle magával ragadó stílusában.

A Katona József Színház ifjúsági programjának keretében készülő tantermi előadást középiskolákban és egyetemeken is láthatják a fiatalok.

Ajánlatunk


Fények, színek, mélységek, érzékenység és erő - egy infánsnő arcképe. Az orosz monumentalitástól a francia ragyogásig - Csajkovszkij, Ravel és Bizet remekművei.

Mi történik, amikor a klasszikus zene és a jazz találkozik? A Danubia Zenekar és a Tálas Áron Trió közös estje erre a kérdésre keresi a választ, Mozart utolsó zongoraversenyén keresztül. Az 1791-ben bemutatott B-dúr zongoraverseny a zeneszerző egyik legszemélyesebb műve, amely letisztult szépségével és finom érzelmességével már a romantika világát is előrevetíti.  

Zenei körutazás hazánk lelki tájai Dohnányi, Kodály és Bartók zenéivel. Milyen is ez az ország? Reménytelen ugar vagy maga a paradicsom? A koncerten három zseni szemüvegén keresztül pillanthatunk magunkra.

Ajánló


Szíria hangjai és Seherezádé meséi. Malek Jandali zongoraversenyének európai bemutatója. A jelen drámája a múlt emlékképeivel, egy otthonként kapott, de…

Hatalmas bulival várunk mindenkit, aki kíváncsi arra, kik fütyülnek azon a bizonyos rézfán

Egy óra lázadás Beethovennel, az első igazi rockerrel. Hogy lehet egy kétszáz éves zene ma is ilyen pörgős és érzékeny…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!