Program
Tündérszép Ilona és Árgyélus királyfi
Ég és föld között nincs semmi lépcső, létra, titkos út. Tündér és ember más világban él. Az égi törvény szerint tündér ember párja nem lehet. Egyszer... egyetlen egyszer mégis megtörténik a csoda.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. október 5. vasárnap, 10:30
Tündérszép Ilona, aki a földről nézve fény csupán, s Árgyélus, akit a csillagok hívnak égi kalandra, találkoznak egymással.
A mese két kamasz szerelméről, felnőtté válásáról, az egymás iránti felelősségről szól. A hosszú úton akadályozó és segítők erőkkel is találkoznak, küzdenek bátorsággal és furfanggal, szívvel és ésszel, míg eljutnak egészen a Sötétség Birodalmáig. Vajon képesek-e legyőzni a sötétséget és meghozni egymásért a legnagyobb áldozatot? Legyőzi-e a szerelem az égi és földi akadályokat?
Alkotók
Írta: Gimesi Dóra
Báb-és díszlettervező: Szarka Fedor Guido
Zeneszerző: Rozs Tamás, Kiss Dávid
Koreográfus: L. Nagy Attila
Rendező: Kovács Géza
Drámapedagógiai segédanyag: Végvári Viktória
Szereplők:
Fülöp József, Horgas Ráhel, Lendváczky Zoltán, Szekeres Máté, Szörényi Júlia
Ajánlatunk
Két virtuóz zongoraművész, két zeneszerző-óriás két legendás d-moll versenyműve, a zeneirodalom két csúcsa egy koncerten! A zeneművek hátterét-lélektanát Hámori Máté karmester boncolgatja majd.
Bernstein gyönyörű, fuvolaszólóra és zenekarra írt művét Wagner idillje, majd Borodin fülbemászó dallamoktól hemzsegő II. szimfóniája követi.
A klasszikus magyar népmese új köntösben: látványos bábokkal, élő ütőhangszeres zenével, sok játékkal. A gyerekek a zenészekkel együtt fedezik fel a hangszerek világát, s részeseivé válnak a történetnek.
Ajánló
A zenegyűlölő 3.0 - Leszámolás a FILMZENÉVEL - Janklovics Péter és a Danubia Zenekar Szép
Budapest Kongresszusi KözpontA Zenegyűlölő 3.0 Leszámolás a filmzenével – szimfonikus zenei stand-up Janklovics Péterrel
Közreműködik: Szemenyei János – színművész Danubia Zenekar Karmester és házigazda: Hámori Máté
A halhatatlan kedves - Beethoven szerelmének története - Danubia Zenekar Szép
Mom Kulturális KözpontA zenetörténet egyik nagy rejtélye ma már kevésbé titokzatos, mint egykor. Szinte biztosak lehetünk abban, ki volt a „halhatatlan kedves”,…
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!










BitRaptors