program


12 dühös ember

12 dühös ember

Egy kiélezett helyzetben találkozik egymással tizenkét ismeretlen ember. Meg kell találniuk a közös hangot, miközben mindannyian a saját igazukat hangoztatják. Kimondott szavaikkal talán nem is az igazságot keresik, csak megpróbálják elfedni saját sérelmeiket.
Országosan egyedülálló kezdeményezés jogi szakemberek részvételével a Szegedi Tudományegyetem és a Szegedi Nemzeti Színház közös produkciójában.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Lørdag, 31. Maj 2025 15:00

Reginald Rose: 12 dühös ember
színmű
Bemutató: 2024. október 25. 19:00

Fordította: Fábri Péter

Tizenkét ember. Köztük egy ismert, hivatásos színésznő. Ő civil a tárgyalóteremben. Tizenketten egy tárgyalás után, összezárva. Van köztük bíró, ügyvéd, ügyész, jogtörténész. Ők értik a bíróság nyelvét, de civilek a színpadon. Adott még egy marketing tanácsadó, egy egyetemi docens, egy köztisztviselő, az egyetemi színház vezetője és egy művészeti titkár.

Ők azok a kiválasztottak, akik Önök előtt érvelnek, vitáznak, döntenek egy fiatal fiú sorsáról: bűnös vagy sem?!

„Bárhogyan döntsenek is, döntésüknek egyhangúnak kell lennie. Amennyiben bűnösnek találják a vádlottat, a bíróság nem fog kegyelmet gyakorolni. Ebben az esetben kötelező meghoznom a halálos ítéletet.”

Egy kiélezett helyzetben találkozik egymással tizenkét ismeretlen ember. Meg kell találniuk a közös hangot, miközben mindannyian a saját igazukat hangoztatják. Kimondott szavaikkal talán nem is az igazságot keresik, csak megpróbálják elfedni saját sérelmeiket.

Születhet-e kompromisszum, ha nincs egyetértés? Mi a nehezebb, meggyőzni a másikat vagy elfogadni a véleményét? A felelősségérzetünk csak addig tart, amíg nekünk kényelmes?

Országosan egyedülálló kezdeményezés jogi szakemberek részvételével a Szegedi Tudományegyetem és a Szegedi Nemzeti Színház közös produkciójában.

SZEREPLŐK:

1. esküdt (Elnök) – Dr. Forrai Miklós – egyéni vállalkozó
2. esküdt – Dr. Németh György Attila – tudományos segédmunkatárs, Tübingeni Egyetem Jogtudományi Kar
3. esküdt – Dr. Kosztolányi József – egyetemi docens, SZTE Bolyai Intézet
4. esküdt – Barnák László – színész, rendező, főigazgató, a Szegedi Tudományegyetem óraadó tanára
5. esküdt – Nyéki Tamás – köztisztviselő, Szeged M. J. V. Önkormányzata
6. esküdt – Varga Norbert – művészeti vezető, Szegedi Egyetemi Színház
7. esküdt – Dr. Ragány Zoltán – ügyvéd
8. esküdt – Dr. Balogh Elemér – egyetemi tanár, jogtörténész, SZTE
9. esküdt – Fekete Gizi – színművész, Szegedi Nemzeti Színház
10. esküdt – Dr. Magyarossy József – ügyvéd
11. esküdt – Gyorgyev Bránimír – művészeti titkár, Magyarországi Szerb Színház
12. esküdt – Dr. Spitzer Jenő – jogász tiszt, Magyar Honvédség
Őr – Stefanik Sándor – főügyelő, Szegedi Nemzeti Színház

Bíró (hangja) – Dr. Hegedűs István – nyugalmazott bíró, büntető kollégiumvezető, Szegedi Ítélőtábla

Alkotók:
Dramaturg, látvány: Barnák László
Súgó: Almási Gyöngyi
Produkciós vezető: Tajti Gabriella
Rendezőasszisztens, súgó: Kürtös Petra
Rendező: Barnák László

A színdarabot Magyarországon a THEATRUM MUNDI Színházi és Irodalmi Ügynökség képviseli.
A mű Fábri Péter műfordító képviseletében a Proscenium Szerzői Ügynökség Kft. engedélyével kerül előadásra.

Aktuelt


A klasszikus magyar népmese új köntösben: látványos bábokkal, élő ütőhangszeres zenével, sok játékkal. A gyerekek a zenészekkel együtt fedezik fel a hangszerek világát, s részeseivé válnak a történetnek.

A zenetörténet egyik nagy rejtélye ma már kevésbé titokzatos, mint egykor. Szinte biztosak lehetünk abban, ki volt a „halhatatlan kedves”, Beethoven legnagyobb szerelme – egyben csalódása.

PÅ PLAKATEN


Két virtuóz zongoraművész, két zeneszerző-óriás két legendás d-moll versenyműve, a zeneirodalom két csúcsa egy koncerten! A zeneművek hátterét-lélektanát Hámori Máté…

Diótörő-előadásunk idén is a teljes, vágatlan balettzenét kínálja, és persze egy új mese-parafrázist, amely ezúttal Tóth Krisztina tollából született.

Bernstein gyönyörű, fuvolaszólóra és zenekarra írt művét Wagner idillje, majd Borodin fülbemászó dallamoktól hemzsegő II. szimfóniája követi.

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.