Program


Lajtha / Csajkovszkij - Óbudai Danubia Zenekar

Lajtha / Csajkovszkij - Óbudai Danubia Zenekar

Az "Út a zenéhez 2020/21" sorozat második koncertje

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. október 26. hétfő, 19:30

 

Lajtha:VII. szimfónia („Forradalmi”)

 

Csajkovszkij:V. szimfónia

 

Vezényel: Hámori Máté

 

Két főmű egy estén, csak az egyikről (szinte) senki sem hallott. Lajtha hetedikje a legfantasztikusabb művészi emléke 1956-nak és az egész, sok felvonásos magyarság vs. elnyomás drámának. Ott a helye minden fülben, szívben.

 

A koncert előtt 17.45 órától a koncerthez kapcsolódó Beavató előadást tart Eckhardt Gábor, zongoraművész, zenepedagógus. A Beavató látogatása koncertjeggyel vagy bérlettel ingyenes.

 

Ajánlatunk


Egy igazán szívmelengető, csodálatos élmény karácsony estéje előtt pár nappal a leggyönyörűbb, ünnephez kötődő zenékkel.

A bagdadi tolvajtól a Cápa zenéjén át a Star Warsig. A Koncert a filmzene nagy korszakain átívelő válogatás a huszadik vagy huszonegyedik század zenei klasszikusaiból.

Van-e átjárhatóság Cserháti és Puccini között? Hogyan dalolja el egy soulkirálynő és egy operadíva ugyanazt az ősi érzést? Az esten két igazi díva, Csóka Anita és Ádám Zsuzsa segítenek ennek eldöntésében.

Ajánló


Hagyományok, Strauss, osztrák-magyar békeidők, elegancia. A koncert a legnemesebb bécsi évindító hagyományokat a zenekartól már megszokott izgalmas újításokkal ötvözi. Magyar…

Diótörő-előadásunk idén is a teljes, vágatlan balettzenét kínálja, és persze egy új mese-parafrázist, amely ezúttal Tóth Krisztina tollából született.

Danubia Zenekar Kaphatunk-e nagyobb ajándékot, mint egy szeméttelenítő, jólevegősítő, természetrekreáló Télapót? Ugyehogy ugye.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!