Program


A francia sanzon kiválóságai

A francia sanzon kiválóságai

A francia sanzon óriásai,
Aznavour, és Piaf
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. szeptember 24. szerda, 19:00

Idén lenne 100 éves az örmény családban született Charles Aznavour (1924-2018) sanzonénekes, zeneszerző, és filmszínész hosszú élete során 1300 dalt írt, lemezei 180 millió példányban keltek el a világban – élete végéig aktív volt, a 95. születésnapja alkalmából azt tervezte, hogy koncertezik Franciaországban, Japánban, Svájcban, Ukrajnában, sőt Izraelben is, ahol öt évvel ezelőtt lépett volna föl.

Kevesen tudják, hogy pályáját mint sofőr, titkár, és mindenes kezdte a nagy Edith Piaf oldalán, aki mellett 8 éven keresztül szolgált, és közben tanulta a szakmát. Különleges barátság szövődött kettejük között, mely sosem alakult át szerelemmé, hanem annál sokkal mélyebb kötelék maradt, mely Piaf élete végéig kitartott.

Ezen az estén Aznavour, valamint a francia sanzon olyan világhírű nagyságainak dalait hallhatjuk, mint Édith Piaf, Yves Montand, Gilbert Bécaud, Charles Trenet. A nagy, zenei utazáson Bardóczy Attila, Jordán Adél és Wagner-Puskás Péter lesz a kísérőnk.

Bardóczy Attila színművész, aki – habár 1983-ban próza szakon végzett a Színház-és Filmművészeti Főiskolán – a kivételes énekhangjának köszönhetően a magyar zenés színházak egyik legnépszerűbb művésze, a volt Rock-Színház, majd az Operettszínház tagja. Egyben a francia kultúra nagy rajongója, aki nemcsak énekel franciául, de darabokat is fordít magyarra. 1996-ban a párizsi sanzonverseny
legjobb külföldi előadói díját nyerte el. Ezen az estén Aznavour alakját eleveníti föl.

Edith Piaf dalait, és lényét a színpadon, és filmekben is felejthetetlenül emlékezetes alakításokat nyújtó Junior Príma-, Máthé Erzsi- és Arany Medál-díjas Jordán Adél a Katona József Színház színművésznője varázsolja elénk. Jellegzetes karaktere és mesterségbeli tudása nemzedéke legjobb művészeivé közé emeli, s ennek igazságáról most a közönség is meggyőződhet.

A zongoránál egy kiváló fiatal muzsikus kíséri a világhírű dalokat: Wágner-Puskás Péter.

Tartsanak velünk a francia sanzon gyönyörűségesen különleges és különlegesen gyönyörű világába!
Bon voyage!

Ajánlatunk


Beethoven és Vivaldi egy szép nyári esten. A Max Richter izgalmas átdolgozásában felcsendülő Vivaldi-sláger tételei Beethoven legidillibb szimfóniájába ékelődve ígérnek új tapasztalatot a jól ismert műről.

A sikerszéria záróepizódjában a nagy klasszikus filmzenék esnek áldozatul Janklovics Péter humor-pörölyének, amellyel szétcsap a Volt egyszer egy vadnyugat, a Harry Potter vagy épp A profi dallamai közt.

Gershwin, Dvořák és a kínai romantika. Kulturális szempontból (is)Kína ma az új világ. De milyen az ő saját, régi világuk? És hogy látják a mi hagyományainkat? Két régi és két új világ néz farkasszemet.

Ajánló


Bernstein gyönyörű, fuvolaszólóra és zenekarra írt művét Wagner idillje, majd Borodin fülbemászó dallamoktól hemzsegő II. szimfóniája követi.

Fények, színek, mélységek, érzékenység és erő - egy infánsnő arcképe. Az orosz monumentalitástól a francia ragyogásig - Csajkovszkij, Ravel és…

Beethoven Örömódája és Brahms, Richard Strauss remekművei - az összetartozás himnuszai, amik kihirdetik számunkra: testvérek vagyunk. Hangokkal a humánum dicsőségéért.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!