Koncert, zene, Klasszikus zene
14 program
Premierkoncertünkön ezúttal a nagy klasszikus filmzenék esnek áldozatul Janklovics Péter humor-pörölyének, amellyel szétcsap a Star Wars, a Harry Potter vagy épp a Cápa jól ismert dallamai közt.
A fantasztikus német karmester, Markus Stenz Stravinsky virtuóz Petruskáját, valamint Mahler gyönyörű IV. szimfóniáját vezényli a Zeneakadémián a Danubia Zenekar meghívására.
A koncerten a nagy klasszikusoktól egészen a popballadákig beutazzuk a hihetetlen méretű amerikai zenei tájat, amelyet áthat a szabadság levegője és a törhetetlen optimizmus.
Hogy operába, én? Na neeem! Üljek a szűk, nyikorgós széken tízezerért öt órán keresztül, ez nem nekem való, kösz. Inkább az X-faktor, azokon legalább lehet röhögni.
Mondjuk, ezen is...
A legfényesebb, legmenőbb, legkirályabb hangszerek a zenekarban, amik aranyból (na jó, rézből) vannak, és hihetetlen hangosan, vagy gyönyörű és lágyan is tudnak muzsikálni, vérükben a jazz, a klasszikus, a sramli és minden jó és izgalmas zene. Hatalmas bulival várunk mindenkit, aki kíváncsi arra, kik fütyülnek azon a bizonyos rézfán a zenekarban!
Az esten a híres Haydn kevésbé ismert, de fantasztikus, egyéni hangú öccsének, Michael Haydnnek szinte soha nem hallható operáját tűzzük műsorra Vashegyi György tolmácsolásában.
A legnagyobb operaslágerek… a te történeteddel. Szerelmes legyen a főhős, vagy inkább bosszúáriát zúdítson a fejünkre? Minden itt és most fog eldőlni, méghozzá a közönség segítségével.
Válogatás olyan filmzenékből, melyek saját jogukon is a huszadik vagy huszonegyedik század klasszikusai - A bagdadi tolvajtól a A hét mesterlövészen át a Star Warsig.
A Zeneimádó egy vicces figura, aki akár a fogmosásban is zenét, ritmust, dallamot vél felfedezni, szórakozottsága sok-sok humoros helyzetet szül az előadás során.
Almási Kitti és Fazekas Gergely szakértők segítségével górcső alá vesszük a mai ismerkedési trendeket és kiderítjük, hogy hogy volt ez régen, vagy akár a zenébe rejtve.
Az amerikai zeneszerző-karmester, Thomas Ludwig legendás zenészekkel dolgozott a tengerentúlon, romantikus hangvételű művei mégis ritkán jutnak el hazánk koncerttermeibe.
Kétségtelen tény, hogy a szimfonikus zenekar legizgalmasabb, legsokoldalúbb alegysége az ütőskar. Milliónyi hangszer, csúnyán és szépen szóló vasak és fadarabok, műanyag vödrök és bezacskózott kések: szinte bármiből lehet ütőhangszer. És lesz is: egy órában mutatjuk be az ütősök izgalmas világát a törzsi dobolástól a rock and rollig és tovább. Becsatlakozni ér, sőt, szinte kötelező lesz, hiszen ütőzni végső soron mindenki tud, vagy legalább szokott.
Ha létezik abszolút „sztár” a zeneszerzők között, Mozart biztosan ezek egyike kell, hogy legyen. Művein túl személyisége is számtalan alkotót vagy akár csokoládégyárost megihletett – nem véletlenül. Hámori Máté karmester sok vidámsággal mutatja be Mozart változó zenei világát a gyermekkori zsengéktől egészen a Requiem drámájáig.
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!